Mehmet TUNCER * 

TÜM KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

2011 YILI TEMAD OLAĞAN GENEL KURULUNDA AHMET KESER’İN SÖZ VERİP VAATLERİNİ BELİRTTİĞİ BROŞÜRDEN AYNEN ALINTIDIR.

Siz kıymetli meslektaşlarıma; 11 nci genel kurulda herkesin huzurunda söz verdiği ve dağıttığı broşürlerde belirttiği icraatlarının hangisini yaptığını sizlerin takdirine; sizler adına da hesap sorma yetkisi bulunan şube başkanlarına ve delegelerin bilgilerine sunuyorum. 

ÖZLÜK HAKLARIN ALINMASI İÇİN İLGİLİ, YETKİLİ VE ETKİLİ KURUMLARLA SONUÇ ALININCAYA KADAR MÜZAKERELER KARARLILIKLA YÜRÜTÜLECEKTİR. 

TEMAD GENEL MERKEZİ İL, İLÇE BAŞKANLIKLARI VE ÜYELERİNİN DE TALIMINI SAĞLAYACAK DEMOKRATİK BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA YENİDEN YAPILANDIRILACAKTIR. 

ÖNCELİKLE GEREKLİ OLAN TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GENİŞ KATILIMLI OLARAK YAPILACAKTIR.

ANKARA’DA İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİ KURULACAKTIR. 
TEMAD YÖNETİMİ DE YENİDEN YAPILANDIRILACAK ÖNCELİKLE DANIŞMA KURULU SİSTEMİ OLUŞTURULACAKTIR. 

GENEL MERKEZ YÖNETİMİ KONULARINDA UZMAN KİŞİ VE KURULUŞLARDAN PROFESYONEL DESTEK ALACAKTIR. 

KONULARINDA GÜÇLÜ KOMİSYONLAR OLUŞTURULACAKTIR. 

EMEKLİ ASTSUBAYLAR İŞADAMLARI DERNEĞİ KURULMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR. 

GENEL MERKEZ; ÜYELERİNİ VE KAMUOYUNU AYDINLATMAK MAKSADIYLA KONUSUNDA UZMAN KONUŞMACILARIN KATILIMIYLA BİLİMSEL TOPLANTILAR VE SEMPOZYUMLAR DÜZENLENECEKTİR. 

GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE PARTİ AYRIMI GÖZETMEKSİZİN ADAY OLACAK ARKADAŞLARIMIZIN İHTİYAÇ DUYABİLECEĞİ DESTEĞİN VERİLMESİ SAĞLANACAKTIR. 

ÜYELERİMİZE HUKUKİ DESTEK SAĞLAMAK AMACIYLA BÜYÜK GARNİZONLARDA SÖZLEŞMELİ AVUKATLAKI SİSTEMİNE GEÇİLECEKTİR. 

ÜYELERİMİZİN EŞ VE ÇOCUKLARINI DA KAPSAYAN GİZLİLİK PRENSİBİNE UYGUN OLARAK BİLGİ BANKASI OLUŞTURULACAK, ÜYELERİN İHTİYACI OLDUĞUNDAN İRTİBATA GEÇİLECEKTİR. ÖRNEK; HASTALIK , CENAZE VEYA ACİL KAN İHTİYACINA DESTEK GİBİ 

ÇÖZÜMSÜZ SORUN YOKTUR. 

DİK VE İLKELİ DURMAYA SÖZ VERİYORUZ. 

Çok değerli meslektaşlarım ; kendilerinin vermiş olduğu vaatler yazılı olarak bunlar. Ben bunları tekrar hatırlatmak amacıyla paylaşıyorum. 
Bunun dışında Sayın Genel Başkan olabildiğince bağıra bağıra HAKKARİ’nin çıplak dağlarındaki çalışan arkadaşlarımızın hakkını koruyup kendilerini orada ziyaret edeceğini ifade eden Başkanın hiç HAKKARİ’ye gittiğini duymadım.Çünkü gitmedi. 
Yukarıda belirtilen vaadlerin büyük bir bölümü birbirinin değişik versiyonu tabiri diğerle özür dileyerek söylüyorum sadece laf salatası 
Tüm vaatlere bakıldığında sadece ANKARA iline açılan şube var bunların açılmasında genel merkezin hiçbir katkısının olmadığı açık Etimesgut Şb.Bşk. siyasi kanattan geldiği için oradan yardım gördü. Keçiören Şubesi ise zaten mevcut temsilcilik idi TABELASI BİLE DEĞİŞTİRİLEMEDİ. Her şey hazırdı. Temsilciliğin üzeri çizilerek sadece şube yazıldı. Çankaya Şubesi ise uzun süre bir emlakçı arkadaşımızın kendi bürosunda faaliyetini sürdürmek zorunda kaldı. 

Ankara’ya şube açıldı üye sayısı iki bini buldu mu ? bırakın eski yönetimin üye miktarına ulaşamadılar üyeler küstürüldü. Genel merkez uğranılmayan bir yer haline getirildi. 

Aramızda hiçbir sorun olmadığı halde orada 3 yıl görev yapmış birisi olarak bana bile 3 gün sonra görüşme randevusu veren bu yönetimin HERKESİ KÜSTÜRECEĞİ daha baştan belliydi. 

Kaç tane kendileri zamanında şubeler kapandı ama açıklama cesaretini bile gösteremediler.

Ben burada sizleri fazla sıkmamak için benim bu sitede yazarlar kadrosunda DÜNDEN BUGÜNE TEMAD konulu makalemde bizim 3 yıllık dönemde yaptıklarımız ve bu yönetimin başarısızlıkları maddeler halinde belirttim. Onların hepsi belgeli ve gerçek faaliyetlerimizdir. 

ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ ; YUKARIDAKİ VAADLERİN İÇERİSİNDE BİZ EMEKLİLERLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ÇALIŞMADAN BAHSEDİLMEMEKTEDİR. N E İNTİBAK MEVZU, NE TAZMİNAT ALMAYANLAR İÇİN YAPILACAK ÇALIŞMA , NE (9/2) DERECE/ KADEME ÇALIŞMASI, NE ¼ KADEMESİNİN EK GÖSTERGENİN YÜKSELTİLMESİ GİBİ EKONOMİK KONULARDAN BAHSETMEMESİ VE BUGÜNE KADAR DA BU KONULARDA HERHANGİ BİR ÇALIŞMA YAPMAMALARI BELGELİ VE BİLGİLİ OLARAK HEPİMİZİN BİLDİĞİ GERÇEK VE DOĞRULARDIR. 

Peki bu yönetim 2 yıl süre içerisinde ne yaptı ?

Yönetim bir bütünlük içerisinde hiçbir zaman çalışma imkanı bulamadı.

Göstermelik koca koca komisyonlar kurdular içi bomboş!!!

Yönetim kurulu üyeleri uzun süre bir araya gelip toplantı bile yapamadılar.
Bırakın bir araya gelmeyi birbirleri ile konuşmadılar bile, TEMAD sitesine girin bakın hep gidilen yerlerde sağdan say 1,2,3,4 insan soldan say hep yine aynı kişiler.

Kardeşim, yönetim kurulu 11 kişiden oluşur, nerede diğer kareler, nerede disiplin kurulu üyeleri, nerede denetleme kurulu üyeleri NEREDE o karelerde hiç göremedik. 

Siz yukarıda belirttiğiniz ilgili kurumlarla mücadelemiz devam edecek vaadinizin tam tersiyle tüm kapıları TEMAD’a kapattırdınız. 

Şu anda ilgili kurumlarla tıkandınız kapılar kapandı, arkadaşlarınızla didiştiniz birlik beraberliğinizi yerle bir ettiniz, kafanız dağınık, ne yaptığınızın farkında bile değilsiniz. 

Sayın genel başkan sizin yapacağınız tek bir iş var o da onurunuzla bu gemiyi sizden daha iyi yöneteceklere nasıl aldıysanız o şekilde teslim ediniz. Gerçi koltuğa aylarca oturup eski yönetim bize bir şey devretmedi diye yaygaraların boşuna idi sen şimdi o yaptığın haksızlıkların cezasını da çektiğini bilmeni isterim. 

Bu işin yol ve yöntemini az çok bilen ve bugüne kadar sizleri yakından takip eden biri olarak şu *** kadar yaptığınız olumlu bir şey olmadığını; bırakın olumlu hareketi Sivil toplum örgütleri Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Bakanlıklar nihayetinde TBMM ile bile olumlu diyalog sağlayamadınız. Tam tersi kavgacı bir üslupla TEMAD’A tüm kapıların kapatılmasını sağlatmayı başardınız. 

Geleneksel TEMAD dergisini kapattınız, Resmi TEMAD internet sitesini hiçbir üyeye açmadınız. hiçbir konuda bilgilendirme yapmadınız. Görüşmeye gelenlere randevu sistemi ortaya koyarak görüşmeleri kapattınız. Geçmiş yönetimin çalışmalarına kondunuz. Kendiniz sorunlarımızla ilgili herhangi bir çalışmanızı meclis’te göremedik. Şubeleri kendi başına bırakıp TEMAD’IN Tüzel kişiliğe sahipliğini unuttunuz. Tüzük değişikliği dediniz hiçbir çalışma yapmadınız. Hemen yaptığınız her hareket yanlışlıklara sebebiyet verdi. Örneğin 22 Ağustos olağanüstü genel seçimden sonra tüzük değişikliği çalışma takvimi belirlemek sizin hakkınız ve haddiniz değildi . Temad internet sitesini bile yönetemediniz. Cenaze bildirimleri, kendilerinin arz-ı endamı, göstermelik bazı yerlerle anlaşmalar hiç de cazip olmayan teklifler (Ben yüksek lisans ile ilgili görüşümü daha önce belirtmiştim) kısaca en son YÖK’ün yapmış olduğu (YGS) değil (LGS) nin yerleştirme sonuçlarıydı. Ben buradan tekrar sorarak halen genel sekreterlik yapan arkadaşımızın EMEKLİ OLDUĞU TARİH VE TEMAD’a üye olduğu tarihi öğrenmek hepimizin hakkıdır. Seçildikten sonra üye olan yönetim kurulundan herhangi birisi tüzüğümüz gereği seçilmemiş sayılır hükmüne tabidir. Siz bunların bile farkında olamadınız. 

Bizlerin ekonomik sorunlarımızın çözüm makamlarının daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi birkez daha belirtiyorum. İlk basamak Genelkurmay Başkanlığı – Milli Savunma Bakanlığı – Maliye Bakanlığı – Bakanlar kurulu – MSB.lığı komisyonu – Grup vekilleri – ve TBMM’sinin karar ve takdir hakkı ile sorunlarımızın çözüm makamıdır. Siz bunlarla görüşmeleri bile sağlıklı olarak sağlayamadınız. 
Peki haklarımız nereden ve nasıl alınacak ?

Ben buradan tüm şube başkanlarına ve oy verecek delegelere yukarıda yazılanları okuyup değerlendirip Sayın Ahmet Keser’in bundan sonraki çalışmalarının (tekrar yönetime gelirse) bundan da kötü olacağını değerlendirerek ona göre oy kullanmaları tüm camiamızın menfaatına olacağını ifade etmek isterim. 

Şu anda sadece kendilerini zorlayarak ve eski yönetimi kötüleyerek Sayın Kesere’e destek olmaya çalışanlar hafızalarımızda kazınacaktır. Onlara da tavsiyem lütfen bu topluluğu yanlış bilgilendirmeyin. Kendinizden eminseniz bu gerçekleri sitenizde bir alıntı olarak yayınlayabilirsiniz. 

Herkese Saygılarımla ;


TEMAD ESKİ GENEL SEKRETERİ *