ÇOK GEÇ OLMADAN!
Değerli Meslektaşlarım:
Özlük haklarımızın iyileştirilmesine yönelik 11 yıldır süren çalışmalar. 7 yıldır bir türlü kaynak bulunamayan 100 TL. yürüyüşler, miting, TV programları, büyük katılımlı çeşitli toplantılar, gazetelerin yazı dizileri. Bütün bunlardan sonuç alınamamışken, 926 sayılı yasa ile ilgili çalışmalar gündeme geldi. Sıkıntılarımız nedir, ihtiyaçlarımız ve yapılmasını istediklerimiz nelerdir, bunların hepsi bilinmektedir.
Şimdi, vakit kaybetmeden yapılması gereken, bu değişiklik yasalaşmadan, isteklerimizi karşılayıp, karşılamadığının tespiti ve gerekiyorsa, ihtiyaç duyulan düzeltmelerin mutlaka sağlanmasıdır. Zira, örneğin, subaylarda rütbeye verilen 385 TL. tazminatın, bizlerde rütbeye değil, dereceye verilmesi durumunda, 1 ile 2-3 dereceler arasındaki farkın uçurum haline getirileceğini düşünmek bile istemiyorum. Tabii ki bu sadece bir örnek.
Özetle, tek yasal temsilcimiz, TEMAD’ımızın ÇOK GEÇ OLMADAN, bu çalışmayı gerçekleştirmesi, en samimi dileğimdir. Bu çalışmaya yönelik, gerek biz üyelerin, gerekse Şube Başkanlıklarının yapması gereken ne varsa, hazır olmalı ve yerine getirmeliyiz. Sevgi, saygı ve selâmlarımla.