KAMUOYUNA DUYURULUR

22 Ağustos 2013 tarihinde TEMAD OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL 1 nci toplantısını ilan eden sayın genel başkan kendisinin de tekrar seçime katılıp aday olduğunu ilan etmiştir. 

Değerli meslaktaşlarım ; buradan yasal ve etik bir konuyu herkesin bilgisine arz etmeyi uygun buluyorum. 

Kendisini aday ilan ettikten sonra Derneğin araçlarını, telefonlarını, personelini v.s. diğer tüm ikmanlarını kendi çıkarı uğruna başka şehirlere giderek veya ANKARA içerisinde çeşitli şekillerde bu imkanları kullanması ne etik olur ne de yasal olur. Sayın genel başkanın kullanmaması için uyarıyorum. 

Bu saatten sonra onun yapacağı iş Genel Merkezde bulunup Olağanüstü genel kurul için gerekli ortamın oluşturulmasını sağlamak olmalıdır. Yani tüm şubelerin doğru ve yasal delegelerinin hazirun listelerinde yer almasını sağlayıp kargaşaya sebebiyet vermemesini sağlamak derneğin mevcut parasını nasıl olsa seçilemeyeceğim deyip gelişi güzel harcamaması, yasal yazışmaların yapılması seçim malzemelerinin temininin sağlanmasını yapmak olmalıdır. 
Bu Sayın genel başkan için yasal bir uyarıdır. 

Zaten kendinizden ve yaptıklarınızdan emin iseniz Ankara dışına çıkmanıza gerek yok, eğer kendinizden endişeniz varsa da bu saatten sonra yapacağınız herhangi bir şey yoktur. 

Herkese saygılarımla 

TEMAD ESKİ GENEL SEKRETERİ