Saygıdeğer meslektaşlarım aşağıda TEMAD sitesinde yayınlanan mesajda "05.07.2013 tarihinde; Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet KESER, Genel Başkan Yardımcısı Tamer YILMAZ, Genel Sekreter Selçuk ÇAPAR, Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Fevzi AKSOY Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Abdullah ARSLAN ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Toplantıda yeni disiplin kanunu üzerinde görüşme yapılmıştır. Yeni disiplin kanunundaki hukuki çelişkiler anayasa ile ilgili tezatlıklar ve muvazzaf meslektaşlarımızın talep ve beklentileri Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Abdullah ARSLAN'a iletilmiştir." denilmektedir. 

Hukukçu olalım veya olmayalım hepimiz biliriz ki, mahkemeler yasada olan kuralları uygular bunun hakkaniyetli olup olmadığına bakmaz, TSK disiplin kanunu hazırlanırken ve mecliste görüşülürken Meclis önünde bir kez bile bu konuda basın açıklaması yapmayan TEMAD genel merkezi şimdi kalkmış AYİM mahkemesi başkanlığını ziyaret ediyor ve TSK disiplin kanunundaki tezatları ve muvazzaf meslektaşlarımızın beklentilerini başkanla görüştük diyor. Gerçekten bu açıklamaya hayret ettim, bu sorunların çözüm makamı askeri mahkemeler değildir. Bunun çözüm makamı Hükümettir, Meclistir. TSK Disiplin kanunu çıkarken bu kanunun anti demokratik olduğu, anayasanın çok gerisinde kaldığı konusunda Meclis önünde üyelerinde katılımı ile bir basın açıklaması bile yapmayan TEMAD genel merkezi şimdi kalkmış kanun yasalaştıktan sonra Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanına kanunun çelişkilerini ve muvazzafların beklentilerini ilettik diye açıklama yapıyor. 

Saygıdeğer meslektaşlarım bu bile şuandaki TEMAD yönetiminin sorunlarımızın çözümü noktasında ne kadar yanlış yolda olduğunun göstergesidir. Bu görüşme ve açıklama ancak vaziyeti idare etmek ve kamuoyu nezdinde bir şeyler yapılıyor imajı vermek için yapılmış olabilir. Ancak meslektaşlarımız bunu anlayabilecek kültür seviyesinde ve bilincindedir. Lütfen toplumumuza saygılı olunuz. Saygılarımla.