GELECEĞİN YÖNETİCİSİ problemler çıkınca çözüm üretmeye çalışma yerine, problemleri daha evvelden tahmin ederek zamanında önlem alandır. 

İyi bir yönetim fırtınada sakin bir limana, kötü bir yönetim limanda fırtınaya rastlamak gibidir.

Bu sitede ve diğer başka sitelerde Genel merkez ile ilgili cevaplanması gereken bazı tereddütler ve sorular vardır. Bu güne kadar hiçbir konuda Genel Başkan veya yönetimden biri sorulara cevap vermemiş, verememiştir.
Sorulara cevap vermeyen, bizleri aydınlatmayan yönetim demir perde devleti gibi kapalı hale gelmiştir. araştırdığımız de 
öğreniyoruz ki Sayın genel başkan ve yöneticiler yaptıkları toplantılar da dinleyici olan arkadaşlarımıza soru sorma imkanı vermemektedir. 

Zorlama ile sorulan soruları da yalan ve asılsız laf kalabalığı ile gidermeye çalışmaktadır. TEMAD böyle yönetilemez. 

Okuduğumuz OYAK la ilgili yazıda ve dilekçe komisyonunda Genel başkanın yaptığı ile Balıkesir de yaptığı toplantıda ( her toplantıda olduğu gibi.) söylediği yalanlar ayyuka çıkmıştır. Dilekçe komisyonun da asla Astsubayların hakkını savunmamış. Hatta ne söyleyeceğini dahi bilememiştir. Şimdi lafazanlıkla mensuplarımıza yalan söyleyerek durumu idare etmeye çalışmaktadır. 

TEMAD bu yalanlarla ne kadar idare edilecektir. Çok güzide bir toplumun genel başkanı olan şahıs topluma yalan söylemekten utanmalıdır. 
Özlük haklar için çalışıyoruz sözü yalandır. 1,5 yıldır hiç bir yetkiliyle görüşemediği hep söylenmektedir.

OYAK konusunda yalan söylemiştir. Geçmişte yapılan çalışmalar konusunda hiçbir bilgiye sahip değildir.

Emekli Askerler federasyonu için yurt dışına çıkışı konusunda yalan söylemiştir. Açık olarak mertçe neden gidemediğini açıklamalıdır.

Yapılan yardımlar ve harcamalar konusunda sorulan sorulara cevap verememekte. Yalanlarla geçiştirmektedir.

İstifalar konusundan sorulan sorulara yalan cevap vermiş. Başarısızlığını eski yönetime yıktığı gibi. Ayrılanları suçlamıştır.

Yönetimin içerisindeki huzursuzluğa sebep olan geziyi yapan kadının yüzünden yönetim parçalanmış. Düzeltmek yerine yalanlarla huzursuzluğu devam ettirmektedir. Sebebi anlaşılamamaktadır.

Uzaktan kumanda ile idare edildiğini herkes bilmektedir. Kendi idaresini kullanamamaktadır. İzmir de yaptığı gizli görüşmeleri açıklayamamıştır.

Uzaktan kumandayı kıramadığı için otobüs üzerine çıkmış ve TEMAD'I küçültücü hareketlerde bulunmuştur.

Eski yönetim tarafından çıkarılan üyelerin geri dönmeleri konusunda sorulan sorulara cevap verecek bilgiye sahip değildir.

Bir Kartalkaya, Erciyes tatil köyü, bolunun bilmem neresi ziyaretleri konusunda sorulan sorulara cevap verememektedir.

Yapılan konuşmalar ve yetkililere atıp tutmalar konusunda hem kendisini hemde şubeleri zor durumda bırakmış ve bazı şubeler bulundukları mahallerde garnizon komutanları tarafından aşağılanmaya başlanmıştır.

Muvazzaf arkadaşlarımızla ilgili yapılan açıklamalar da üslup bozukluğu yüzünden istifaya zorlanan, zor durumda kalan arkadaşlarımız olmuştur. HANGİ BİRİNİ YAZAYIM

Özgür bir yönetimde konuşma çok mutluluk vardır. Baskı altındaki bir yönetimde yakınma az ama başarısızlık çoktur. 
TEMAD bunlara layıkmıdır. Bu kadar zarar kurulduğundan beri TEMAD a verilmemiştir. Genel başkan liderliğini, yöneticiliğini, yönetim içerisinde bile güvenilirliğini kaybetmiştir. Yönetimi başkalarına bırakmıştır. Bu Durum şube başkanları tarafından yakından izlenmektedir. Kendini toparlanmalı en kısa zamanda kendine çeki düzen vermeli olağanüstü genel kurula giderek güven tazelemelidir. Asla TEMAD böyle devam edemez ve Genel Başkan da olsa kimsenin TEMAD a zarar vermeye hakkı yoktur.

Durumu yakından bilenler bu durumu ve bildiklerini Genel Başkana anlatmaları inançlarının ve vicdanlarının borcudur.