DEĞERLİ MESLEKDAŞLARIM

 

TEMAD GENEL MERKEZİNİN 22 AĞUSTOS TARİHİNDE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI ALDIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ. 

DAHA İKİ YIL DOLMADAN DERNEĞİMİZİN BU DURUMA DÜŞMESİ ASTSUBAY OLARAK HEPİMİZİ ÜZMÜŞTÜR. ALINMASI GEREKEN BU KADAR YOL VARKEN HUZURLU BİR ÇALIŞMA ORTAMININ YARATILAMAMASI ARKADAŞLARMIZIN BEKLENTİLERİNİ KURSAĞINDA BIRAKMIŞTIR.

OLAYLARIN BU AŞAMAYA GELMESİNE SEBEP OLAN YÖNETİCİLERDİR.  BİZ ÜYELERİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY BULUNMAMAKTADIR. ÖNEMLİ OLAN YUMURTAYI KIRMADAN HEDEFE GÖTÜREBİLMEKTİR. MAALESEF BU YÖNETİM BUNU BAŞARAMAMIŞ DAHA İKİNCİ SENELERİ DOLMADAN BİRBİRLERİNE DÜŞEREK TEMAD’I İŞLEMEZ HALE GETİRMİŞLERDİR. TABİR CAİZSE YUMURTAYI TAŞIYAMADAN KIRMIŞLARDIR.

BUNDAN SONRA, BU YÖNETİMİN İÇİNDEN ÇIKACAK BAŞKANLAR TEMAD’DA BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYARAK GEREK GENELKURMAY BAŞKANLIĞI GEREKSEDE MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE HÜKÜMETLE DİYOLOĞ KURARAK HAKLARIMIZIN ALINMASI YÖNÜNDE ADIM ATMALARI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

 BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE TEMAD’DA BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAK, GENELKURMAY VE HÜKÜMETLE KÖPRÜLERİ KURABİLECEK VE HERKESİ KUCAKLAYABİLECEK BİR YÖNETİM ANLAYIŞININ YÖNETİME GELMESİ ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

 BÜYÜK BİR ÜMİTLE GELEN MEVCUT YÖNETİM, YETERSİZ VE ÖNGÖRÜSÜZ YÖNETİM ANLAYIŞI  NEDENİYLE ÇALIŞAN ASTSUBAYLARIMIZA ÖNCE BÜYÜK BİR ÜMİT VERMİŞ, ANCAK DAHA SONRA YÜZ ÜSTÜ BIRAKARAK BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMIŞTIR. MEVCUT YÖNETİM SÖYLEMLERİ İLE SANKİ TEMAD, GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA KARŞI İMİŞ GİBİ BİR ALGI OLUŞTURARAK, GENELKURMAYIN MUVAZZAF MESLEKTAŞLARIMIZIN ÜZERİNDEKİ BASKIYI ARTTIRMASINA NEDEN OLMUŞ VE BUNUN NETİCESİNDE TSK DİSİPLİN KANUNU ESKİSİNDEN DAHA AĞIR OLARAK YASALAŞTIRILMIŞTIR.

TSK DİSİPLİN KANUNUNUN MECLİSTE GÖRÜŞÜLMESİ SIRASINDA GENEL MERKEZ ADETA SEYRETMİŞ, ANKARA DA Kİ ÜYELERİNİ BİLE TOPLAYARAK MECLİS KAPISINDA BİR BASIN AÇIKLAMASI BİLE YAPMAMIŞTIR.

GENEL BAŞKAN İKİYIL ÖNCE ŞİRKETLEŞMEDE DAHİL BİRÇOK VAATTE BULUNMASINA RAĞMEN BU VAATLERDEN HİÇ BİRİNİ YERİNE GETİREMEMİŞTİR.

 

DERNEĞİMİZ GENEL MERKEZİNE VE ŞUBELERİNE  BÜYÜK BİR GELİR  GETİREN TEMAD SİGORTA SİRKETİ ESKİ YÖNETİM TARAFINDAN BÜYÜK ZORLUKLAR İÇERİSİNDE KURULMUŞTUR. ŞU ANDA DERNEK KASASINDA MUVAZZAF ÜYELERİMİZİN BAĞIŞLARI İLE BÜYÜK MİKTARDA PARA BULUNMASINA RAĞMEN DERNEGİMİZE İKİNCİ BİR ŞİRKET KAZANDIRILMAMAKTA, ADETA PARALAR  ERİTİLMEKTEDİR.

 YÖNETİM KURULU ÜYESİ BULUNDUĞUM ÖNCEKİ DÖNEMDE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARINDA HERKES DÜŞÜNCELERİNİ ÖZGÜRCE SÖYLER, KARŞILIKLI TARTIŞMALARDAN SONRA TEKLİFLER OYLANIR VE ALINAN KARARLAR TEMAD YÖNETİM KURULUNUN KARARI OLURDU VE UYGULANIRDI. BİR ÖNCEKİ GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA EROL AYNI DÜŞÜNCEDE OLMASA BİLE YÖNETİM KURULUNUN ALDIĞI KARARLARI UYGULAMAKTA TEREDDÜT ETMEZDİ, GEREKTİĞİNDE TEMSİLCİLER KURULUNU TOPLAR VE ONLARINDA GÖRÜŞÜNÜ ALIRDI. 11 EKİM 2011 DE ANKARA’DA YAPILAN MİTİNGDE İL VE İLÇE BAŞKANLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA DÜZLENLENMİŞTİR.

YAPILACAK OLAN OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULDA BİR DAHA MACERAYA ATILMAMAK VE ZAMAN KAYBETMEMEK İÇİN MESLEKDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI BİLEN, ÇÖZÜM NOKTASINDA İLGİLİ, KURUMLARLA DİYOLOĞ KURABİLECEK VE MESLEKTAŞLARIMIZ ARASINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAK TERCÜBEYE SAHİP OLAN BİR ÖNCEKİ GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA EROL’UN KENDİSİNİN SERBESTÇE BELİRLEYECEĞİ GENÇ, TERCÜBELİ VE DONANIMLI BİR EKİPLE OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULDA TEMAD BAŞKANLIĞINA ADAY OLMASINI TEKLİF EDİYORUM.

HEPİMİZİN BİLDİĞİ ÜZERE YAPILACAK OLAN GENEL KURUL OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULDUR. OLAĞAN KURUL DEĞİLDİR. OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULDA BİR ÖNCEKİ GENEL KURULDA OY KULLANAN ÜYELER OY KULLANABİLECEKLERDİR. NORMAL ZAMANDA YAPILACAK GENEL KURULDA İSE O DÖNEME AİT DELEĞELER OY KULLANACAKLARDIR. TÜZÜĞÜMÜZE GÖRE MAD 20/A-2 “BİR EVVELKİ DERNEK OLAĞAN BÜYÜK GENEL KURULUNU TEŞKİL EDENLERDEN BEŞTE BİRİNİN YAZILI İSTEĞİ ÜZERİNE” DENİLEREK MEVCUT ÜYE SAYISINA GÖRE DEĞİL BİR EVVELKİ OLAĞAN BÜYÜK GENEL KURULUNU TEŞKİL EDENLERİN, DERNEĞİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRMADA DİKKATE ALINACAĞI VURGULANMIŞTIR. BU NEDENLE, OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULDA, BİR ÖNCEKİ OLAĞAN GENEL KURULDA OY KULLANAN ÜYELER OY KULLANMALIDIR. HAZIRUN LİSTESİ DE BUNA GÖRE DÜZENLENMELİDİR. ÜYELERİMİZ BİR DE BUNUN İÇİN TARTIŞMAMALIDIR. HERŞEY ŞEFFAF OLMALIDIR. YAPILACAK OLAN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI AYRILIKLARI ARTTIRICI DEĞİL TÜM TOPLUMUMUZU BİRLEŞTİRMEYE VESİLE OLMALIDIR. SAYGILARIMLA.  

 

AVUKAT KADİR KOCALAR